Santral Sistemleri

Santral Sistemleri

Santral sistemi telefon şebekeleriyle kullanıcılar arasında iletişimi sağlayan; gelen ve giden aramaları otomatik olarak yönlendiren telekomünikasyon sistemleridir. Santral sistemleri basit analog sistemlerden IP sistemlere, fiziksel yönlendirmelerden ağ yönlendirmelerine kadar zamanla geliştirilmiş. Farklı sektörlerde çalışan kurumların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için; haberleşme ağı, kurumsal gereksinimlerin analizi ve çözümü bu noktada çok önemlidir.

Dukasim ekibi olarak her ihtiyaca uygun çözümler getirme amacıyla; kurum içi iletişimi sağlamak için mevcut altyapı ve ekipmanları, gereksinim ve eksiklikleri analiz ederek kapsamlı proje çalışmaları yapmaktayız. Proje ekiplerimiz bu analizleri yapabilmek adına, sahalarda kurumsal projeler yapıyor, bu projeleri sizle birlikte geliştiriyoruz. Santral sistemlerinde IP, Analog ve Hibrit Sistemler kullanarak size uygun çözümü tespit ediyor ve uyguluyoruz.

      Ip Sistemler; Kurum içi iletişimi sağlarken çalışanları çalışma ofisi ve zamanından bağımsızlaştırarak gelen çağrıları ofis içi telefonlara yönlendirmenin yanı sıra ofis dışında da çağrıları cevaplayabilmesi için kurum içi dahilileri yönlendirebilmektedir. Aynı dahili numara ile kurum içini arayabilir, gelen çağrıyı cevaplayabilir hatta ağ sistemi uluslararası birimlerde de kullanabilir. Uluslararası ya da şehirlerarası çalışan; merkez, şube ve saha bazlı çalışan kurumlar için birçok ihtiyacı karşılayabilmektedir. IP telefonlar tak/çalıştır özelliğine sahiptir. Diğer sistemlere göre daha az maliyetlidir. Kesintisiz iletişim için uygun sistemlerdir.  Mevcut ağ altyapısını kullanır ve ilave telefon hatta ya da kablolama gerektirmez. Kurulumu ve yönetimi daha kolay ve kullanıcı odaklıdır. Tümleşik iletişim özellikleri kullanılabilir. (Ses, görüntü, yazışma vb.) Diğer iletişim sistemleri ile entegre olması daha kolay ve sistematiktir.

Hibrit Sistemler; dijital tabanlı ve internet tabanlı (VoIP) sistemlerin karışımıdır. SIP, Dijital veya Analog hatları kullanarak oluşturulabilen sistemlerdir. Hibrit santral sistemleri ISDN ve SIP telefon hatlarından yaralanabilir; bu nedenle kurumlara sistem güvenliğini ve sistem yönetimini daha az maliyetli ve esnek seçeneklerde sunar.

 

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

AD SOYAD
TELEFON
MAİL ADRESİ
MESAJINIZ
* Doldurması zorunlu alanlar
Uluslararası kalite standartlarında hizmet için uzman mühendis ve teknik kadromuzla, uçtan uca bilgi sistemleri çözümleri sunuyoruz.