Sanallaştırma Sistemleri

Sanal sunucu sistemleri; dijital veri ve dosyalarını depolama sunucusu ile saklamak, güvenliğini sağlamak, yönetmek ve bunlara erişmek için kullanılan bir sunucu türü olarak bilinir. Paylaşılan bir ağ üzerinden veya internet üzerinden küçük ve büyük miktarda veriye depolama ve erişim sağlar.

Sanallaştırma teknolojisi, fiziksel bir bilgisayar üzerindeki işlemci, bellek ve hafıza gibi kaynakların, birbirinden yalıtılmış olarak birden çok işletim sistemi ile aynı anda kullanım sağlayan bir paylaşım sistemidir. Sanallaştırma, kısaca fiziksel bir yapıyı alıp mantıksal hale getirmektir. Sanallaştırma teknolojisi sunucu tarafında; Network araçlarında, Ağ Depolama cihazlarında ve Firewall gibi güvenlik sağlayan birçok teknolojik ürünlerle birlikte kullanılmaktadır. Kurumlar sistem maliyetleri ve bilgi güvenliği gibi nedenlerle işlerini çok daha yalın ve kolay bir hâle getirmek için bu sistemleri tercih ederler.

Dukasim ailesi olarak Yazılım ve Destek ekibimizle; sizlere güvenli, gereksinimlerinize yönelik ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza göre şekil alabilecek sunucu çözümleri sunuyor ve uyguluyoruz.

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

AD SOYAD
TELEFON
MAİL ADRESİ
MESAJINIZ
* Doldurması zorunlu alanlar
Uluslararası kalite standartlarında hizmet için uzman mühendis ve teknik kadromuzla, uçtan uca bilgi sistemleri çözümleri sunuyoruz.