Loglama, Raporlama ve Hotspot Çözümleri

5651 Sayılı Kanun’a Uygun Loglama; zorunlu olan 5651 loglaması, iç ağımıza bağlanan cihazların IP adres bilgilerini, kullanıma başlama/bitiş tarih ve saati ile cihazların MAC adreslerini gösteren kayıtları elektronik ortamda saklanması ve oluşan log dosyalarının zaman damgası ile imzalanmasıdır. Bu dosyaların 2 yıl süreyle kurumun kendisi veya hizmet aldığı firma tarafından saklanmasıdır.

Hotspot; belirli bir lokasyon içerisinde kablosuz erişim protokolleri yardımıyla sunulan internet bağlantısıdır. Genel olarak “Açık Wi-Fi Noktası” şeklinde de kullanılabilir. Hotspot bağlantıları, kablosuz bir modem, router gibi UTM cihazları yardımıyla sunulur. Sosyal yaşam alanlarında ve özel kullanım alanlarında, kurumsal alanlarda, havaalanlarında vb. gibi yerlerde internet gereksinimini sağlayan; internet bağlantısına yada ağ bağlantısına olanak sağlayan bağlantı noktalarıdır. Fiziksel kurulumun daha karmaşık olduğu yerlerde Hotspot çözümü daha protaik ve teknolojik bir yaklaşımdır.

Sunulan bu internet bağlantısı radyo frekansları yardımıyla yapılmaktadır. Cihazların çekim kalitesi Hotspot aracılığı ile kullanılan internetin hızını etkilemektedir. Daha yüksek kalite ile bağlanan cihazlar Hotspot noktasının sağladığı interneti çok daha yüksek hızlarla kullanabilmektedir. Bu nedenle; ağın hızına, ortamına ve kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik doğru yönde cihaz ve bağlantı çözümleri uygulanması çok önemlidir.

Dukasim ailesi olarak internet ve ağ teknolojilerinde size daha yenilikçi, pratik ve doğru çözümler sunuyoruz. Kurum gereksinimlerinizi analiz ediyor, sizinle birlikte tüm ağ ve internet gereksinimlerinizi çözümlüyoruz. Daha doğru çözüm yaklaşımlarımız ve hizmetlerimizle ilgili www.dukasim.com.tr/iletisim adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz. 

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

AD SOYAD
TELEFON
MAİL ADRESİ
MESAJINIZ
* Doldurması zorunlu alanlar
Uluslararası kalite standartlarında hizmet için uzman mühendis ve teknik kadromuzla, uçtan uca bilgi sistemleri çözümleri sunuyoruz.