IOT ÇÖZÜMLERİ

IOT(Nesnelerin İnterneti) nedir?


Nesnelerin interneti "benzersiz bir şekilde adreslenebilir nesnelerin kendi aralarında oluşturduğu, dünya çapında yaygın bir ağ ve bu ağdaki nesnelerin belirli bir protokol ile birbirleriyle iletişim içinde olmaları" olarak tanımlanır. Ayrıca bu kavramı daha yalın bir şekilde ifade etmek gerekirse; çeşitli haberleşme protokolleri sayesinde birbirleri ile haberleşen ve birbirine bağlanarak, bilgi paylaşarak akıllı bir ağ oluşturmuş cihazlar sistemi olarak da tanımlamak mümkündür.

Bir nesnelerin interneti sistemi, bir tür bağlantı yoluyla bulutla konuşan sensörlerden ve cihazlardan oluşur. Öncelikle bu fiziksel cihazlardan(sensörler veya cihazlar) veriler toplanır. Ardından bu veriler buluta yönlendirilir, verilerin buluta gönderilmesi için de hücresel, uydu, Wi-Fi, Bluetooth gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

Bizde Dukasim ailesi olarak firmaların gereksinim duyduğu ihtiyaçlara doğru çözümler bulabilmek için mevcut durum kesifi sonrasında analiz ve araştırmalarımızla size IoT ve IPv6 protokolü geçişi gibi yeni nesil çözümler sağlayarak; Personel Devam Takip sistemlerinden; İşgüvenliği sistemleri, Isı Denetim sistemleri gibi birçok sistemler için yenilikçi çözümler sunuyor ve uyguluyoruz.

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

AD SOYAD
TELEFON
MAİL ADRESİ
MESAJINIZ
* Doldurması zorunlu alanlar
Uluslararası kalite standartlarında hizmet için uzman mühendis ve teknik kadromuzla, uçtan uca bilgi sistemleri çözümleri sunuyoruz.